ÜYE GİRİŞİ
epostaşifre
üye olmak için tıklayın

ANLAŞMALI KURUMLAR
ETKİNLİKLER
Azerbaycan Cumhuriyeti 96 Yaşında
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin 96. yıldönümü nedeniyle etkinlikler yapıyoruz.
2. Geleneksel Bilgi Yarışması
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından 03 Mayıs tarihinde Azerbaycanlı Öğrencilerimizin katılacağı 2. Geleneksel Bilgi Yarışması yapılacaktır.
Panel - "Bağımsızlık Aşığı Üç Azerbaycanlı"
Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümüyle ortaklaşa düzenleyeceğimiz "Bağımsızlık Aşığı Üç Azerbaycanlı - Bahtiyar VAHABZADE, Halil Rza ULUTÜRK, Memmed ARAZ" konulu panelimize tüm gönül dostlarımız davetlidir. 
Konferans - Genceli Nizami
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından Anadolu Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanlığıyla işbirliği içerisinde "Genceli Nizami" Konferansı yapılacaktır. 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Panel ve Müzik gecesi düzenlenecektir.
Hocalı Soykırımı Anma Etkinlikleri

 22 ve 23 Şubat tarihlerinde Eskişehir'de Hocalı Soykırımı Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından yapılacak olan bir dizi etkinliklerle anılacak. 

Mehmed Emin Resulzade ve Azadlık Mücadelesi
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin kurucusu Mehmed Emin Resulzade'nin 130. yıldönümü ve bağımsızlığa kavuşmanın en önemli tarihi olayı 20 Yanvar gecesinin 24. yıldönümü nedeniyle Panel düzenlenecektir.
Hemreylik Günü Kutlaması
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak 29 Aralık Pazar günü Hemreylik Günü kutlama programı yapılacaktır.
2013 - Türk Dünyası Gençleri Futbol Turnuvası
Eskişehir Türk Ocağı desteği ve Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği işbirliğiyle Eskişehir'de öğrenim gören Türk Dünyası gençleri arasında Futbol Turnuvası başlamıştır.
Satranç Turnuvası ve Anma Gecesi
Haydar Aliyev Vakfı Türkiye temsilciliği ve Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği işbirliğiyle 7-8 Aralık tarihlerinde 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir'de Vefatının 10.yılında dahi siyasetçi, Ulu Önder Haydar Aliyev anısına satranç turnuvası ve anma gecesi yapılacaktır.

| 1 | 2 | 3 | 4 | [5] | 6 | 7 | 8 |
Copyright © 2010 - 2013 Tüm hakları saklıdır. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği