ÜYE GİRİŞİ
epostaşifre
üye olmak için tıklayın

ANLAŞMALI KURUMLAR
KÖŞE YAZARLARI
Şiirler

Azerbaycanlı  kardeşlerim hakkında şiirlerim.


Kıbrıs Türk Milli Mücadelesi Daha Bir Dava Adamını – Vehbi Zeki Serter’i Kaybetti

1940’lı yıllarda Dr. Fazıl Küçük’ün Halkın Sesi gazetesiyle başlayıp 1950’li yılların ortalarından itibaren güçlenen, ellili yılların sonuna doğru (1958) Türk Mukavemet Teşkilatı’nın kurulmasıyla birlikte suyüzüne çıkan Kıbrıs Türk Milli Mücadelesi, daha bir dava adamını – Eski KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı (Başkanlık dönemleri 30 Haziran 1993 - 25 Aralık 1993 ve 2 Ekim 2001 - 26 Aralık 2003 arası), Kıbrıs Türk Tarih Kurumu Başkanı; 1985-2003 yıllarında KKTC Cumhuriyet Meclisi milletvekili Vehbi Zeki Serter’i 19 Haziran 2014 (Perşembe) günü kaybetti.

Ah, Bakı rüzgarları!

Benim büyük – büyük umutlarım var. Fazla uzağa çekmeden Bakı’dan bana davet gelecek. “Oraz! Karabağda toy tutulacak. Dünyanın şairi – aydını toplanacak. Tez gel!” diyecekler.

Kollarım kanat olacak. Hazar’dan uçarak geçecek. Kardeşlerimin sevinç gözyaşlarına dalacak.

ANA YÜREĞİ

Ana yüreği sevgi doludur… 

Ana yüreği sıcacıktır…

Bembeyaz, yumuşacık, pamuk gibidir. 

Ana yüreği yaralıdır…

Ana yüreği param parçadır. 

Kırıldıkça parçaları geri yapıştırılmış nadide bir vazo gibidir.

İsmail Bey Gaspirinski'nin Hatırası

Gaspıralı vefat etti...

Adı, sadece Rusya Müslümanları arasında değil, Rusya dışında da çok iyi bilinen, yarım asır boyunca metanetle ve hiç şikayet etmeden, elinde mum Müslümanlara bilgi, gelişme ve toplumsal idrak yollarını gösteren insan aramızdan ayrıldı. 

İsa Hüseynov (İsa Muğanna 1928 - 2014)
Türk edebiyatının ünlü kalemlerinden biri olan İsa Hüseynov (İsa Muğanna) 86 yaşında vefat etti...
EĞİTİMDE İNSAN KAYNAKLARI

Dünyada ülkeler insanlarına daha iyi bir yaşam düzeyi sağlamaya, bu amaçla ekonomik, sosyal ve kültürel yönden kalkınarak toplumun refah düzeyini artırmaya çalışmaktadırlar. Gelişmişlik düzeyine ulaşmak için birincil olgu "Eğitim"dir. Bu nedenledir ki, asıl görev eğitim sistemine ve sistemde görev yapan insan kaynaklarına düşmektedir.

“BEN SENİ HİÇ SEVMEDİM Kİ”

Ben seni hiç sevmedim ki!

Bir eylül sabahı uzak iklimlerden gelip gönül göğümden süzülerek vaktime konan gözlerinde abıhayat iksiri taşıyan, kalbimdeki kuşu uyandıran sonra gagasından öpüp Allah’a ısmarladık demeden uçup giden bir allı turnayı sevdim.

SEVGİ NEDİR NE DEĞİLDİR…

İnsan taşıdığı ve yaşadığı duygularla değer kazanmaktadır. Sevmek duygusu da insana verilen en güzel ve en anlamlı duygulardan bir tanesidir. Sevgi sadece insanlara mahsus bir duygudur. Bu duyguyu en mükemmel şekliyle yaşayabilen sadece ve sadece insandır. Bu bağlamda sevgi ve insan ikilemi ile ilgili çok güzel sözler söylenmiştir. Bu sözlerden bazılarını buraya almak istiyorum.

Şeir kimi İstanbul
-Genç Yazarın İstanbul için yazdığı şiir

| 1 | 2 | [3] | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Copyright © 2010 - 2013 Tüm hakları saklıdır. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği