ÜYE GİRİŞİ
epostaşifre
üye olmak için tıklayın

ANLAŞMALI KURUMLAR
ETKİNLİKLER
Şiir ve Ağıtlarda HOCALI

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından Hocalı Soykırımının 25. yıldönümünde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezinde "Şiir ve Ağıtlarda HOCALI" isimli etkinlik düzenlenecektir. 

Haydar ALİYEV Anısına...

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ve İNDEX işbirliğiyle 10-11 tarihlerinde Ümummilli Lider Haydar Aliyev anısına Türkiye'de Öğrenim gören Azerbaycanlı Öğrenciler arası Satranç Turnuvası ve anma gecesi düzenlenecektir. 

KARABAĞ - İşgal Edilmiş Medeniyyet

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde "KARABAĞ - İşgal Edilmiş Medeniyet" konulu konferans düzenlenecektir.


SAFEVİLER ve Güney Azerbaycan Türklüğü

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından 5 Kasım 2016 tarihinde "Safeviler ve Güney Azerbaycan Türklüğü" konusunda konferans düzenlenecektir.

Cumhuriyet Bayramı ve Mezuniyet Programı

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak Azerbaycan Halk Cumhuriyetinin 98. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında 28 Mayıs 2016 tarihinde yemekli "Cumhuriyet Bayramı ve Mezuniyet Programı" düzenlenecektir.Liselerarası Şiir Okuma Yarışması

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından Azerbaycan Halk Cumhuriyetinin 98. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında 27 Mayıs 2016 tarihinde "Liseler Arası Şiir Okuma Yarışması" düzenlenecektir.


"Ahıskalı Ömer Faik Numanzade - Hayatı ve Çalışmaları"
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ve Ahıska Gençler Birliği işbirliğiyle 01 Nisan 2016 tarihinde "Ahıskalı Ömer Faik Numanzade - Hayatı ve Çalışmaları" konulu Konferans düzenlenecektir.
NOVRUZ ŞÖLENİ
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak 20 Mart Pazar günü Anadolu Üniversite'sinde Türk Dünyasının Bayramı olan Novruz Bayramını kutlama şöleni yapacağız.
"HOCALI SOYKIRIMI" ve KARABAĞ Meselesi
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak düzenleyeceğimiz "HOCALI SOYKIRIMI" ve Karabağ Meselesi konulu konferansımıza tüm Eskişehir Halkı ve Gönül Dostlarımız davetlidir. Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Ganire hanım Paşayeva'nın konuşmacı olarak katılacağı konferans öncesi saat 18:00'de "Karabağ Hekayeleri" kitabı imza günü yapılacaktır.
"KANLI OCAK" Filim Gösterimi
Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği olarak 20 Ocak 1990 yılı Azerbaycan'ın Bağımsızlığı için canlarını feda eden Şehitlerimizi anma programında, Vahid Mustafayev'in Yönetmenliğini yaptığı "Kanlı Ocak" Filminin gösterimini yapacağız.
| 1 | 2 | [3] | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Copyright © 2010 - 2013 Tüm hakları saklıdır. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği